Młodzi budowlańcy

Młodym osobom, które zakładają nowe rodziny coraz trudniej jest kupić mieszkanie na własność. Mało którą parę, czy też singla stać dzisiaj na mieszkanie nowe, prosto od dewelopera. Coraz większą popularnością cieszą się mieszkania z tak zwanej drugiej ręki, których cena za metr bieżący bywa znacznie tańsza. Niestety, kupując takie używane już mieszkanie, trzeba liczyć się z koniecznością przeprowadzenia remontu.

Często koszt wynajęcia ekipy remontowej i materiałów dorównuje różnicy w cenie pomiędzy mieszkaniem nowym, a takim używanym. Najczęściej nie wystarczy niestety przemalowanie ścian, ale konieczne jest także kładzenie gładzi, wymiana instalacji elektrycznej i gazowej, a także zrywanie płytek w łazience i kuchni, wymiana podłóg, czy gniazdek elektrycznych i włączników światła. Niekiedy ruszenie jednego elementu powoduje lawinę koniecznych napraw i ulepszeń. Młodzi ludzie, chcąc oszczędzić na zatrudnianiu ekipy profesjonalistów, bardzo często sami, na własną rękę, przy pomocy rodziny i znajomych decydują się na samodzielny remont. Trwa to na pewno o wiele dłużej, ale jest też ryzykowne. Nie znając się na elektryce, stolarce, budownictwie, można bardzo sobie i mieszkaniu zaszkodzić. Z drugiej jednak strony, ekipy remontowo-budowlane bywają różne i niestety zdarza się, że ich klienci wielokrotnie czują się oszukani. Nie dość, że przeciągają oddanie gotowego mieszkania w nieskończoność, to w dodatku nie raz w ich skład wchodzą laicy, młodzi, niedoświadczeni chłopcy, którzy nie znają się dobrze na swojej pracy. Zdarza się także, że właściciele mieszkań trafiają na oszustów, którzy biorą od nich pieniądze na materiały i sprzęt i nie pojawiają się więcej.

Należy więc bardzo uważać, najlepiej zatrudniać ludzi z polecenia znajomych lub rodziny i spisywać z nimi umowę. Taka umowa jest zawsze gwarancją tego, że wykonawca wywiąże się z niej, lub będzie zmuszony do zapłaty kary za niewykonaną pracę. Remont mieszkania to prawdziwa inwestycja i zarazem wiele nerwów, także dobrze jest się do tego odpowiednio przygotować, przeliczyć finanse i rozplanować pracę w czasie.